Skagway to miasteczko na Alasce, które powstało podczas „gorączki złota” w Klondike. Pierwsi poszukiwacze złota którzy znaleźli złoto w Jukonie w Kanadzie dotarli do Seattle, starali się utrzymać sprawę w tajemnicy, ale płacili za usługi i towary w złocie i świat dowiedział się o złożach.

Miasto Skagway powstało zaledwie w trzy miesiące i początkowo było handlowym zapleczem i przystankiem dla tysięcy poszukiwaczy złota, którzy podążali niebezpiecznymi przełęczami Chilcoot i White Pass w kierunku Klondike.

Troszkę później powstała linia kolejowa która dowoziła tych poszukiwaczy, których było stać na opłacenie biletu. Do dziś można odbyć podróż tą trasą która obfituje w bardzo piękne widoki. Poniżej opuszczony most, który udało mi się uchwycić w malowniczej mgle.

Podczas zim, które na Alasce bywają bardzo srogie używano ciekawego pociągu do usuwania śniegu z trasy. (Ten gość w szarej kurtce to ja 😉 jakieś 20 kg temu 😉 no i 15 lat)

W tamtych czasach Skagway było największym miastem na Alasce, dziś to małe miasteczko w którym żyje około 1000 osób. Osada ożywa w miesiącach letnich, kiedy staje się celem wycieczek turystycznych. Kilkadziesiąt statków dowozi tu setki tysięcy turystów każdego roku. Pod spodem nasz Ocean Princess dosyć mocno zanurzony – deck 7 Promenade (ten z łodziami ratunkowymi) normalnie jest dużo wyżej.

 

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0Email this to someone